ZŠ Zbudské Dlhé

05.June.2019 Aktuality

Deň detí

Deň detí sme na našej škole oslavovali viac dní, aby sme si ho poriadne užili a zabavili sa. Najprv našu školu navštívilo divadlo Portál z Prešova, ktoré nám zahralo rozprávku Martinko Klingáčik, kde sa zasmiali nie len žiaci ale aj učitelia. Nakoniec, ale všetko dobre dopadlo a meno sme spoločne uhádli. Na ďalší deň sme boli so žiakmi v meste Humenné, kde sme sa zúčastnili programu na námesti, ktorí si pripravili žiaci z umeleckej škoy. Aby nám nebolo žážitkov málo, vybrali sme sa aj do skanzénu, aby sme sa pozreli ako sa žilo v minulosti a umelecko-historickej expozícii, aby sme zisili ako žili významné rody v kaštieli. Po víkende nás v škole zase čakalo mokré prekapenie. Do školy nám prišli ukázať svoju techniku hasiči z Humenného. Deti si mohli vyskúsať ako je to byť hasičom, nosiť si hasiací prístro, vyskúsať lehatko na prevoz zranených a hasiť vodou. A na záver nám hasiči ukázali ako sa robí dúha.

AKTUÁLNE DIANIE